Päiväkoti Satulinna
Kitinojantie 51
60560 Halkosaari

Ryhmät, jotka käyttävät päiväkodin pääovea:

Ankkastukit     0444255461 ankkastukit.satulinna@seinajoki.fi

Tuulihatut       0444255441 tuulihatut.satulinna@seinajoki.fi

Lusikkaleivät   0444255275 lusikkaleivat.satulinna@seinajoki.fi

Sokeririnkelit  0444255411 sokeririnkelit.satulinna@seinajoki.fi

Rusinapullat   0444255832 rusinapullat.satulinna@seinajoki.fi

Korvapuustit   0444181337 korvapuustit.satulinna@seinajoki.fi

Ryhmät, jotka käyttävät Puuhaamon ovea:

Pikkunisut       0444255458 pikkunisut.satulinna@seinajoki.fi

Mustikkamuffinssit                  0444181431 mustikkamuffinssit.satulinna@seinajoki.fi

Mokkapalat(leikkitoiminta)    0444255416 mokkapalat.satulinna@seinajoki.fi

Ryhmät, jotka käyttävät Pikkumon ovea:

Kanelikierteet 0447541817 kanelikierteet.satulinna@seinajoki.fi

Piparkakut       0444255712 piparkakut.satulinna@seinajoki.fi