Henkilökunta
Sähköpostisoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@seinajoki.fi
Nimi | Tehtävä | Yhteystiedot |
---|
Esa Hulkki | Opinto-ohjaaja | 044 754 1647 |
Sini Sippola | Opinto-ohjaaja | 044 244 0687 |
Elina Nyyssölä | Opinto-ohjaaja | 040 034 4911 |
Turja Anneli | Koulusihteeri | 050 377 2926 |
Syysmäki Kirsi | Vastaava ravitsemustyöntekijä | 050 376 4753 |
Lasse Keskinen | Koulukuraattori | 040 774 8754 |
Elisa Kivisalo | Koulupsyykkari | 040 6109921 |
Pirjo Rintamaa | Terveydenhoitaja | 044 425 5473 |
Suvi Kylmälä (Virkavapaalla) | Koulupsykologi | 050 452 6344 |
Opettajat lukuvuonna 2023-2024
Opettaja | Lyhenne | Aineet | Ohjausryhmä (kotiluokka) |
Ahonen Maaret | MAA | Kotitalous, terveystieto | 9H (205) |
Ala-Nikkola Marjo, sij. Elina Harju | MAN/ ELH | Kotitalous | 8E (301) |
Burke Mark | MAB | CLIL-opetus; HI, TT, FY/KE | |
Eloranta Riika | RIE | Erityisopetus | 8F (407) |
Harju-Säntti Alfia | HSA | Venäjä kotikielenä, ortod. uskonto | |
Heikkilä Ismo | ISH | Matemaattiset aineet | 8E (301) |
Heinäheimo Outi | HEO | Apulaisrehtori, matemaattiset aineet | 8E (104) |
Hulkki Esa | ESH | Oppilaanohjaus | |
Jokiperä Soile | SOJ | Kotitalous | |
Jouppila Mari | JOM | Liikunta, terveystieto | 7F (X) |
Juntunen Rita | RIJ | Matemaattiset aineet | 7A (303) |
Järvenpää Marja | MAJ | Matemaattiset aineet | 7D (202) |
Järvilä Tiina | TIJ | Erityisopetus | 7–9 SK (ERO1) |
Kallioväli Henni | HEK | Vieraat kielet | |
Ketonen Jussi | JUK | Äidinkieli ja kirjallisuus | 8F (AUD) |
Kivimäki Niko | NIK | Matemaattiset aineet | |
Koponen Raija | RKB | Biologia, maantieto | |
Korpela Jaana | KOJ | Matemaattiset aineet, ICT | 9D (403) |
Kortelainen Tiina, sij. Janina Kivimäki | TIK/ KIJ | Vieraat kielet | (syyslukukausi 2023) |
Kortteenperä Leena | LKT | Erityisopetus | 7N (001) |
Kozak Yuliia | YUK | Ukraina kotikielenä | |
Kuoppala Elina | ELK | Erityisopetus | |
Kuusisto Antti | ANK | Liikunta, terveystieto | |
Kuusisto Leena | LEK | Vieraat kielet | |
Kytömäki Mikko | MIK | Käsityö, terveystieto | 8C (207) |
Könönen Ville | VIK | Oppilaanohjaus | |
Linna Liisa | LIL | Käsityö | |
Lähdesmäki Juha | JUL | Matemaattiset aineet | 7E (302) |
Matilainen Maiju | MJM | Historia, yhteiskuntaoppi, äidinkieli ja kirjallisuus | 8H (408) |
Mäkiniemi Henna | HEM | Valmistava opetus | A320 |
Mäkitalo Tiina (1.9. alkaen) | TIM | Vieraat kielet | |
Nevanpää Kirsi | KIN | Historia, yhteiskuntaoppi | 7C (105) |
Nummela Kirsi | NUK | Matemaattiset aineet, ICT | 7I (305) |
Nusrat Habib | | Islam (etäopetus) | |
Nyyssölä Elina | ELV | Oppilaanohjaus | |
Olli Hanna | OLL | Vieraat kielet | |
Paju Riitta | PAR | Kuvataide | 7G (306) |
Pajula Soile | SOP | Vieraat kielet | 8D (406) |
Panula Leena, sijaisena Sanna Honkavaara | LEP/ HOS | Biologia, maantieto | |
Parvi Jussi | PAJ | Liikunta, terveystieto | 8C (409) |
Peltola Riina | RIA | Uskonto, elämänkatsomustieto | 7H (304) |
Peltonen Ulla | ULP | Historia, yhteiskuntaoppi | 9G (204) |
Peltoniemi Jari | JAP | Apulaisrehtori | |
Pernaa Sanna | SAP | Vieraat kielet | |
Rahko Hanna | HAR | Vt. rehtori, äidinkieli ja kirjallisuus | |
Raiskio Arto | ARA | Erityisopetus | 9N (106) |
Rajamäki Miika | MIR | Erityisopetus (Kytöpolku) | |
Ranta-Maunus Taina, sij. Tuulia Tuomaala | TRM /TUT | Biologia, maantieto | 8B (206) |
Rentola Jussi | JUR | Erityisopetus | 7P-9P (101) |
Saavalainen Sari | SAS | Liikunta | 7B (203) |
Salmi Sanna-Laura | SLS | Valmistava opetus | A319 |
Salo Sari | SAR | Laaja-alainen erityisopetus | 102 |
Savela Janne | JAS | Matemaattiset aineet | 9B (201) |
Seppi Matti | SEM | Erityisopetus | Kuntoluokka A321 |
Sippola Sini | SIS | Oppilaanohjaus | |
Tiitinen Tuomo | TIT | Musiikki | 8A (208) |
Tokkari Rea | REA | Äidinkieli ja kirjallisuus, S2 | 8G (401) |
Törnqvist Brigantia | BRI | Erityisopetus | 8N (107) |
Yli-Suomu Johanna | JOY | Äidinkieli ja kirjallisuus | 9A (404) |
Yli-Soini Marjo | MYS | Erityisopetus | Monistamon vieressä |
Koulunkäynninohjaajat lukuvuonna 2023–2024
Katri Konsteri | yleisopetus |
Satu Puisto | 7N |
Karri Vaarala | 8N |
Arto Mikkola, Riku Hakanen | 9N |
Jussi Keskinen | Nivelvaihe |
Yuliia Kozak, Riku Hakanen | Valo |
Kivi Laakso | Valo |
Leena Yli-Hakola | 7–9 P |
Tiina Ylinen | 7–9 P |
Iida Mäntykoski | 7–9 SL (Kytöpolku) |
Sallamari Koskinen | 7–9 SL (Kytöpolku) |
Suvi Saarinen | 7–9 SK |
Joonas Rintala | 7–9 SK |
Teemu Lampinen | Kunto-luokka |
Mikko Vainionpää | Kunto-luokka |