Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@seinajoki.fi

Opettajat

NimiOpetettavat oppiaineet
Ahlvik Turo englanti, ruotsi, luokanohjaaja 8C
Ala-Huissi Jaanavirkavapaalla 24.3.-31.12.2020
Finnilä Markuskatsomusoppiaineet
Haapasaari Katiapulaisrehtori, englanti, ruotsi, saksa
Istolahti Tommimatematiikka, fysiikka, kemia (1.1.-31.5.2020 Mirja Kärkölän viransijaisena)
Kallioväli Hennierityisopetus 7.-9. G -luokka
Karhunen Janneluokanopetus 6A lk, musiikki 5-9 lk
Karvonen Sampsaluokanopetus 6B lk
Kemell Jaakko käsityö, tekninen työ, luokanohjaaja 9B
Keskinen Jussimatematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 8B
Kiviharju Marjaerityisopetus 7.-9. F -luokka
Kärkölä Mirjavirkavapaalla 1.12.19 – 31.5.2020
Lepistö Marilaaja-alainen erityisopetus
Luukkainen Suvikotitalous, englanti
Marttila Juhoerityisopetus 7.-9. H- ja S -luokat
Matero Saarakotitalous, 7A luokanohjaaja 1.12.2019-31.5.2020
Mäkiviinikka Samiäidinkieli ja kirjallisuus, luokanohjaaja 8D
Mäntylä Outibiologia, maantieto, terveystieto, luokanohjaaja 9A
Mäntyniemi Anna-Maijaerityisopetus Fieteri
Niemi-Nikkola Outityttöjen liikunta, terveystieto, luokanohjaaja 7D
Ojansivu Katjabiologia, maantieto, luokanohjaaja 7C
Paavola Anttimatematiikka, fysiikka, kemia
Pajula Laurakäsityö, tekstiilityö, luokanohjaaja 7B
Peltoniemi Johannespoikien liikunta, terveystieto, luokanohjaaja 9C
Rajala Pirjooppilaanohjaus
Rantala Mikaluokanopetus 5B lk,
matematiikka 8D
Ristimäki Marikahistoria, yhteiskuntaoppi
8A luokanohjaaja 27.3.-31.12.2020
Roine Eijaapulaisrehtori, matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Sairberg Siljakuvataide, luokanohjaaja 9D
Sippola Petererityisopetus 5.-6. G -luokka
Tienaho Paulaenglanti, ruotsi
Timonen Minnaäidinkieli ja kirjallisuus
(Jaana Ala-Huissin viransijaisena 27.3.-31.12.2020)
Tuomi Kirsiluokanopetus 5A lk
Varamäki Markorehtori,
yrittäjämäinen toimintatapa

Ohjaajat

NimiTehtävä
Ahola ArjaKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja
Hietala TiinaKoulunkäynninohjaaja 2.3.-31.5.2020
Itältehto SariKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja
Juntunen SusannaHenkilökohtainen avustaja
Jääskä CaritaHenkilökohtainen avustaja
Kakkuri Marja-TerttuKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja
Kevarinmäki MarjaKoulunkäynninohjaaja
Luoma NiinaKoulunkäynninohjaaja, Fieteri
Peltokangas MerviKoulunkäynninohjaaja
Peltola AnneKoulunkäynninohjaaja
Tiittanen SannaKoulunkäynninohjaaja, Fieteri
Tikkamäki AnuKoulunkäynninohjaaja
Veikkari KatjaKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja

Muu henkilökunta

NimiTehtäväYhteystiedot
Kalliomaa TanjaLaitoshuoltaja
Kuusniemi JarkkoKiinteistyönhoitaja044 425 5771
Syrjälä MarjaanaPalveluvastaava, ruokapalvelut044 740 0451
Toivola SinikkaLaitoshuoltaja