Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@seinajoki.fi

Opettajat

NimiOpetettavat oppiaineet
Ahlvik Turo
Sijaisena Koskimäki Pauliina
englanti, ruotsi
Haakana Mariannaluokanopetus 5A, uskonto, musiikki
Haapasaari Kati englanti, ruotsi, saksa, luokanohjaaja 9D
Harju-Hellberg Päiviapulaisrehtori, kotitalous
Hietanen Heidienglanti, ruotsi, luokanohjaaja 8A
Karhunen Janneluokanopetus 5B, musiikki
Karvonen Sampsaluokanopetus 6B
Kattelus Virpierityisopetus 7.-9. G
Kemell Jaakkokäsityö, tekninen työ, luokanohjaaja 9B
Keskinen Jussimatematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 8B
Kiviharju Marjaerityisopetus 7.-9. F
Kärkölä Mirja matematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 9A
Lähdesmäki Eveliinaluokanopetus 6B
Lassila Marjoenglanti, luokanohjaaja 7A
Lepistö Mari laaja-alainen erityisopetus
Marttila Juhoerityisopetus 7.-9. H
Mäkiviinikka Samiäidinkieli ja kirjallisuus, luokanohjaaja 7D
Mäntylä Outibiologia, maantieto, terveystieto, luokanohjaaja 9C
Mäntyniemi Anna-Maijaerityisopetus Fieteri
Niemi-Nikkola Outityttöjen liikunta, terveystieto, luokanohjaaja 9D
Ojansivu Katjabiologia, maantieto, luokanohjaaja 9C
Pajula Laura
Sijaisena Hangassalo Liljaana
käsityö, tekstiilityö, luokanohjaaja 7B
Peltoniemi Johannespoikien liikunta, terveystieto, luokanohjaaja 8C
Peräaho Annaäidinkieli ja kirjallisuus, luokanohjaaja 7C
Perälä Siljakatsomusoppiaineet
Puska Kristiinakotitalous
Rajala Pirjooppilaanohjaus
Ristimäki Anssi matematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 9A
Ristimäki Marikahistoria, yhteiskuntaoppi, luokanohjaaja 8D
Roine Eijaapulaisrehtori, matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Sippola Mirakuvataide
Sippola Petererityisopetus 5.-6. G
Tuomi Kirsiluokanopetus 6A
Varamäki Markorehtori, yrittäjämäinen toimintatapa

Ohjaajat

NimiTehtävä
Ahola ArjaKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja
Itälehto SariKoulunkäynnin- ja iltapäivätoiminnanohjaaja
Juntunen SusannaKoulunkäynninohjaaja
Jääskä CaritaKoulunkäynninohjaaja
Kevarinmäki MarjaKoulunkäynninohjaaja
Paananen Väinö
Peltokangas MerviKoulunkäynninohjaaja
Peltola AnneKoulunkäynninohjaaja
Tiittanen SannaKoulunkäynninohjaaja, Fieteri
Tikkamäki AnuKoulunkäynninohjaaja
Veikkari KatjaKoulunkäynninohjaaja, Fieteri

Muu henkilökunta

NimiTehtäväYhteystiedot
Aho KatjaKouluterveydenhoitaja
Peltomäki RiikkaKoulukuraattori
Toppari LindaKoulupsykologi
Hakala AnnikaRavitsemistyöntekijä
Parkkonen NooraRavitsemistyöntekijä
Oorehphe MimehLaitoshuoltaja
Toivola SinikkaLaitoshuoltaja
Syrjälä MarjaanaPalveluvastaava, ruokapalvelut044 470 0451
Vuorela SamiKiinteistönhoitaja