Verkkolaskuosoitteet

Yritys: Seinäjoen kaupunki Y-tunnus: 1928736-3

Verkkolaskujen välittäjinä toimivat OpusCapita Solutions Oy ja OP-Pohjola

Vastaanotettavat Finvoice versiot: 1.1 ja 1.2

OpusCapita Solutions Oy:n välittäjätunnus E 204503
OP-Pohjolan kautta OVT tai FI81 5419 0110 0001 00, välittäjätunnus OKOYFIHH
Verkkolaskujen on noudatettava Pankkiyhdistyksen suositusten mukaisia Finvoice -verkkolaskustandardeja.

Palvelukeskus/laskutusosoiteOVT-tunnus
Konsernipalvelut*)003719287363743
Ruokapalvelut00371928736374301
Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimiala00371928736374302
Sosiaali- ja terveystoimiala00371928736374303
Kaupunkiympäristön toimiala 00371928736374304
Etelä-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos 003719287363746
Seinäjoen Työterveys Oy003727881581780
Vain Nordea välittäjänä: NDEAFIHH
Seilab Oy 003724421264770
Vain OP-Pohjola välittäjänä: OKOYFIHH
Seinäjoen Kaupunginteatteri003709121538
Ki Oy Seinäjoen Palvelutalot003719991481
Eelan Laajennus Oy003708787493
Etelä-Pohjanmaan Ravikatsomo Oy003701985278
Ki Oy Myllypuistokoti003720399469
Ki Oy Seinäjoen Animwest003723944434
Seinäjoen Linja-autoasemakiinteistö Oy003702192106
Ki Oy Itikanmäen Teollisuustalo003711068238
Ki Oy Seinäjoen Ruokatalo003728456122
Rengonharjusäätiö sr003706013638
Ki Oy Seinäjoen Paloasema003726697002
Seinäjoen Työterveys Oy 003727881581

*) Myös muut laskut, jos laskutusosoitetta ei löydy tai pysty kohdistamaan.

Laskut sähköpostitse

laskut@seinajoki.fi osoitteeseen voi lähettää laskut skannattuna tai PDF-tiedostona, jos ei ole verkkolaskutusmahdollisuutta.

Vaadittavat laskumerkinnät

Aina mainittava seuraavat tiedot:

  • tilaajanumero
  • Tilaajan nimi
  • Tavaran/palvelun vastaanottaja
  • Tavaran/palvelun toimitusosoite
  • Hankinta-/sopimusnumero (jos käytössä)

Mikäli laskuissa ei ole yllä mainittuja tilaajatietoja tai jos lasku ei täytä verohallituksen antamien ohjekirjaiden 30.6.2003 Dnro 173/40/2003 sekä 20.2.2004 Dnro 357/40/2004 ”Laskua koskevat vaatimukset arvonlisäverotuksessa” kriteereitä, laskut voidaan palauttaa. Oikeat laskutustiedot takaavat laskun oikea-aikaisen maksun.

HUOMIOITAVAA jos verkkolaskun välitys tapahtuu pankin kautta:

Finvoicen BuyerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pitää tulla Seinäjoen kaupungin OVT-tunnus laskun kohdistumisen takia.
Finvoicen SellerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pitää tulla lähettäjän OVT-tunnus ja mahdollinen tarkenne, jotta Seinäjoen kaupungin ohjelma tunnistaa laskun lähettäjän.

Seinäjoen kaupungin laskutusosoitteet (paperilaskut)

Seinäjoen kaupunki, Konsernipalvelut, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Ruokapalvelut, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Kaupunkiympäristön toimiala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Elinvoiman ja kilpailukyvyn toimiala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Sosiaali- ja terveystoimiala, PL 229, 60101 Seinäjoki

Kaupungin liikelaitokset:
Seinäjoen kaupunki, Etelä-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos, PL 215, 60101 Seinäjoki

Muut:
SeiLab Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen Työterveys Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen Kaupunginteatteri Oy, Alvar Aallonkatu 12, 60100 Seinäjoki
Ki Oy Seinäjoen Palvelutalot, PL 215, 60101 Seinäjoki
Eelan Laajennus Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Etelä-Pohjanmaan ravikatsomo Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Ki Oy Myllypuistokoti, PL 215, 60101 Seinäjoki
Ki Oy Seinäjoen Animwest, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen Linja-autoasemakiinteistö Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Ki Oy Itikanmäen Teollisuustalo, PL 215, 60101 Seinäjoki
Ki Oy Seinäjoen Ruokatalo, PL 215, 60101 Seinäjoki
Rengonharju-säätiö sr, Pl 215, 60101 Seinäjoki
Ki Oy Seinäjoen Paloasema, PL 215, 60101 Seinäjoki

Yhteys laskutusasioissa
laskut@seinajoki.fi
06-416 2132