Seinäjoki, Ravitie 8 B
Maaseutupäällikkö Arja Ala-Luoma (ma-ke, pe)
YTA -alueen johtaminen
p. 050 570 6300, arja.ala-luoma@seinajoki.fi

Seinäjoki, Peräseinäjoen aluetoimisto, Keikulinkuja 1
(palvelupäivät tiistai ja torstai)
Maaseutupäällikkö Ari Kivenmäki (ti), p. 040 5250650, ari.kivenmaki@seinajoki.fi
Maaseutupäällikkö Arja Ala-Luoma (to), p. 050 570 6300, arja.ala-luoma@seinajoki.fi

Seinäjoki, Ylistaron palvelutoimisto, Kaukolanraitti 5
Asiakkuuspäällikkö Matti Punkari
p. 050 380 1490, matti.punkari@seinajoki.fi
Toimistosihteeri Marja-Leena Aspegren
p. 050 3096511, marja-leena.aspegren@seinajoki.fi

Kuortane, Keskustie 52
Maaseutupäällikkö Ari Kivenmäki (ma, ke-pe)
p. 040 5250650, ari.kivenmaki@seinajoki.fi

Lapua, Valtuustontie 1
Maaseutupäällikkö Ismo Rintala
p. 050 3549761, ismo.rintala@seinajoki.fi
Toimistosihteeri Pirkko Kalliokoski
p. 044 4181904, pirkko.li.kalliokoski@seinajoki.fi

Ilmajoki, Asematie 5
Maaseutupäällikkö Kati Kaltiaisenaho
p. 044 419 1242, kati.kaltiaisenaho@seinajoki.fi
Äitiyslomalla
Maaseutupäällikkö vs. Olli Harju
p. 044 419 1242, olli.harju@seinajoki.fi
Toimistosihteeri Helena Vaismaa
p. 044 418 1243 helena.vaismaa@seinajoki.fi

Isokyrö, Pohjankyröntie 136
Maaseutupäällikkö Eija Minni
p. 050 591 0445, eija.minni@seinajoki.fi

Muutoksia maaseututoimen palvelussa koronaviruksen vuoksi

Maaseututoimen toimipisteet on suljettu toistaiseksi.
Maaseututoimen asiakaspalvelu hoidetaan puhelimitse ja sähköpostilla.
Ensisijaisesti toimitamme pyydetyt asiakirjat ja lomakkeet (mm. 103A) sähköpostilla sähköisessä muodossa.
Meille voitte toimittaa hakemukset ja muut asiakirjat sähköpostiin:
maaseututoimi@seinajoki.fi

tai postitse osoitteeseen:
Maaseutupalvelut
Ylistaron palvelutoimisto
Kaukolanraitti 5
61400 YLISTARO

Tukihakemukset tulee jättää ensisijaisesti VIPU-palvelun sähköisen asioinnin kautta: https://vipu.ruokavirasto.fi/login.jsp

Maaseututoimen puhelinnumerot:
Arja Ala-Luoma 050 570 6300
Ari Kivenmäki 040 5250650
Matti Punkari 050 380 1490
Marja-Leena Aspegren 050 3096511
Ismo Rintala 050 3549761
Pirkko Kalliokoski 044 4181904
Olli Harju 044 419 1242
Helena Vaismaa 044 418 1243
Eija Minni 050 591 0445