J. KARJALAINEN @ RYTMIKORJAAMO

17.4.2027 19:00 – 23:59
Matkailijat
Music
Musiikki
Musik
 

J. Karjalainen 17. huhtikuuta Rytmikorjaamolla!

Suomen kaikkien aikojen suosituimpiin laulaja-lauluntekijöihin lukeutuva J. Karjalainen viettää ensi vuonna juhlavuotta. Se käynnistyy Juhlakevät 2027 -kiertueella maalis-huhtikuussa, kun artisti yhtyeineen saapuu klubikeikoille 11 paikkakunnalle ympäri Suomen. Kiertue päättyy Rytmikorjaamon keikkaan lauantaina 17. huhtikuuta. Kevätkiertueen liput ovat nyt myynnissä.

J. Karjalaisen laulut ja tulkinnat ovat vertaansa vailla ja vakiinnuttaneet paikkansa kiinteänä osana suomalaista äänimaisemaa. Levytysuransa vuonna 1981 aloittanut artisti on tullut tunnetuksi tuotannostaan, joka sovittaa amerikkalaista musiikkiperinnettä suomalaisiin oloihin. J. Karjalainen operoikin kotimaisella musiikkikentällä täysin omassa luokassaan.

Sukupolvirajoja ylittävät klassikot, kuten Kolme cowboyta, Ankkurinappi, Doris, Sekaisin, Hän, Telepatiaa, Villejä lupiineja ja Mennyt mies ovat vain murto-osa artistin vuosikymmenien mittaisesta järkälemäisestä katalogista. J. Karjalaisen uusin studioalbumi Suomalaista muotoiluu julkaistiin maaliskuussa ja se nousi heti Virallisen albumilistan toiselle sijalle. Uudet kappaleet saivat ensiesityksensä viime kevään lähes loppuunmyydyllä kiertueella.

Kokoonpano:
J. Karjalainen

Mikko Lankinen – Kitara
Tom Nyman – Basso
Pekka Gröhn – Koskettimet
Janne Haavisto – Rummut

J. Karjalainen Juhlakevät 2027 17.4.2027 @ Rytmikorjaamo

Liput ennakkoon 49 €, Selmun jäsenet 47 € ja ovelta 52 €, mikäli jäljellä. Lippujen hinta sisältää eteispalvelumaksun 3 €.

Liput Tiketissä https://www.tiketti.fi/tapahtuma/122193

K18

Ovet 19:00
Showtime 20:00

Tapahtumakalenterin loppumisaika on viitteellinen.

—-

Rytmikorjaamo-klubilla kaikki maksut tapahtuvat yleisillä maksukorteilla. Käteinen ei käy klubilla maksuvälineenä.

Ennakkolippuja Rytmikorjaamon tapahtumiin voi ostaa seuraavista paikoista:
Tiketti: www.tiketti.fi/rytmikorjaamo
R-kioskit kautta maan

Tiketin verkkokaupasta sekä jälleenmyyntipisteistä voi lippuja ostaa myös eri kulttuurieduilla: www.tiketti.fi/info/kulttuuriedut

Lipun hinta sisältää eteispalvelumaksun 3 €.

Alennuksiin oikeuttavan Selmun jäsenkortin voi ostaa Tiketin verkkokaupasta: www.tiketti.fi/rytmikorjaamo

Mahdolliset ennakkoliput loppuunmyytyyn iltaan kannattaa ostaa vain Tiketin virallisesta jälleenmyyntikanavasta LiputOn www.liputon.fi

Olemme mukana Ystävänkortti-toiminnassa sekä EU:n Vammaiskortti-toiminnassa.

Rytmikorjaamon lippua näyttämällä keikkailtana -15 % laskun loppusummasta Seinäjoen Amarillossa ruokaillessa ja ilmainen sisäänpääsy yökerho Karmaan tavallisina iltoina. Karman erikoisiltoihin (teemabileet/artistit) lipun saa puoleen hintaan.

Keskustaksi on Rytmikorjaamon virallinen taksikumppani, jolta saa kyydin ydinkeskustan ja Rytmikorjaamon välin kiintein hinnoin.

Hinta

Liput ennakkoon 49 €, Selmun jäsenet 47 € ja ovelta 52 €, mikäli jäljellä.

Osta liput

Järjestäjä

Selmu ry

0447651247

Ulkoiset linkit