Jättämällä yhteydenottopyynnön Oma asiointi-palvelussa, saat soiton omalta kuntakokeilun omavalmentajaltasi viiden arkipäivän sisällä.
Jos sinulla ei ole verkkopankkitunnuksia, ole yhteydessä tyollisyyskokeilu@seinajoki.fi

Selvityspyynnöt, kirjeet yms. voi lähettää toimiston osoitteeseen tai tuoda henkilökohtaisesti.

Lähetä salattua sähköpostia. Lue tarvittaessa pikaohje.

Yhteystiedot
Puhelin 06 416 6544
tyollisyyskokeilu@seinajoki.fi
etunimi.sukunimi@seinajoki.fi
Avoinna ma–pe 9–15, klo 11–12 suljettu
Katso poikkeavat aukioloajat sivun alaosasta

Käyntiosoitteet
Frami C, Kampusranta 9 C, 1. ja 4. krs
Frami D, Tiedekatu 2, 4. krs

Postiosoite
Kampusranta 9 C
60320 Seinäjoki

Saapumisohje

Yhteystiedot
Puhelin 06 416 6544 (tai 06 419 1111 Ilmajoen kunnan vaihde)
etunimi.sukunimi@ilmajoki.fi
Avoinna ma–pe 9–15

Käyntiosoite
Ilkantie 18
60800 Ilmajoki

Postiosoite
Ilmajoen kunta
PL 23
60801 IIlmajoki

Seinäjoki

Gaddis Sanna-Maria
omavalmentaja | maahanmuuttajapalvelut
050 396 3222
sanna-maria.gaddis@seinajoki.fi

Joensuu Eveliina
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 412 1620
eveliina.joensuu@seinajoki.fi

Kaunismäki Anni
omavalmentaja | nuorten palvelut
040 630 1313
anni.kaunismaki@seinajoki.fi

Kivimäki Ville
omavalmentaja | aikuisten palvelut
040 662 9891
ville.kivimaki@seinajoki.fi

Koivuluoma Jaana
omavalmentaja | maahanmuuttajapalvelut
040 554 7498
jaana.koivuluoma@seinajoki.fi

Koivusaari Helena
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 040 3203
helena.koivusaari@seinajoki.fi

Korkonen Jaana
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 312 8776
jaana.korkonen@seinajoki.fi

Korpela Bahria
omavalmentaja | maahanmuuttajapalvelut, kotoutujat
050 528 9371
bahria.korpela@seinajoki.fi

Kujanpää Hanna
omavalmentaja | aikuisten palvelut
040 678 4855
hanna.kujanpaa@seinajoki.fi

Kurkimäki Tuuli
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 521 8437
tuuli.kurkimaki@seinajoki.fi

Kurtti Jere
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 413 6369
jere.kurtti@seinajoki.fi

Kuusisto Johanna
omavalmentaja | aikuisten palvelut
044 764 6418
johanna.kuusisto@seinajoki.fi

Laitalainen Heidi
omavalmentaja | maahanmuuttajapalvelut
050 337 1697
heidi.laitalainen@seinajoki.fi

Latva-Hoppala Emilia
omavalmentaja
040 558 1788
emilia.latva-hoppala@seinajoki.fi

Latvala Eetu
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 304 4205
eetu.latvala@seinajoki.fi

Leipäjoki Riina
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 526 2974
riina.leipajoki@seinajoki.fi

Luoma-aho Sanna
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 331 7622
sanna.luoma-aho@seinajoki.fi

Lyly Natalia
omavalmentaja | aikuisten palvelut, Ylistaro
virkavapaalla 22.12.2023 alkaen

Novikova Maryna
omavalmentaja | maahanmuuttajapalvelut
050 466 0580
maryna.novikova@seinajoki.fi

Mäntylä Raimo
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 432 0151
raimo.mantyla@seinajoki.fi

Nikupeteri Niina
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 473 2535
niina.nikupeteri@seinajoki.fi

Noponen Visa
omavalmentaja | aikuisten palvelut
040 716 7756
visa.noponen@seinajoki.fi

Ojala Sanni
omavalmentaja | aikuisten palvelut
040 750 2340
sanni.ojala@seinajoki.fi

Piiparinen Hannu-Pekka
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 433 8503
hannu-pekka.piiparinen@seinajoki.fi

Pitkänen Siru
omavalmentaja | nuorten palvelut
040 773 4336
siru.pitkanen@seinajoki.fi

Rahnasto Satu
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 471 6877
satu.rahnasto@seinajoki.fi

Raninen Miia
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 573 8252
miia.raninen@seinajoki.fi

Rekola Sina
Omavalmentaja | aikuisten palvelut, Ylistaro
050 471 6976
sina.rekola@seinajoki.fi

Soidinmäki Anna-Mari
omavalmentaja
050 475 4722
anna-mari.soidinmaki@seinajoki.fi

Tikkaoja Pia
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 472 3130
pia.tikkaoja@seinajoki.fi

Udelius Heidi
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 396 3215
heidi.udelius@seinajoki.fi

Uusi-Jaakkola Marika
omavalmentaja | nuorten palvelut
050 475 9178
marika.uusi-jaakkola@seinajoki.fi


Ilmajoki

Anttila Maria
omavalmentaja
050 413 5291
maria.anttila@ilmajoki.fi

Nikula Mira
omavalmentaja
044 419 1369
mira.nikula@ilmajoki.fi

Pakka Virpi
omavalmentaja
044 419 1602
virpi.pakka@ilmajoki.fi

Heinimäki Päivi
työnsuunnittelija
040 677 1334
paivi.heinimaki@seinajoki.fi

Koivisto Katja
työvalmentaja
040 701 2114
katja.m.koivisto@seinajoki.fi

Myllylä Heli
työnsuunnittelija
040 664 7195
heli.myllyla@seinajoki.fi

Saarenpää Hanna
alkupalvelujen asiantuntija
050 434 2936
hanna.saarenpaa@seinajoki.fi

Willman Siru
työnsuunnittelija
050 437 0221
siru.willman@seinajoki.fi

Työnantajapalvelut

Kivimäki Ville
040 662 9891
ville.kivimaki@seinajoki.fi


Yhdistykset ja yhteisöt

Kuusisto Johanna
044 764 6418
johanna.kuusisto@seinajoki.fi

Alle 30-vuotiaat asiakkaat

Asiakkaat sukunimen alkukirjaimen mukaan A-L

Rinta-Kyttä Kirsi
sosiaaliohjaaja
040 774 8453
kirsi.rinta-kytta@hyvaep.fi

Luoma-aho Sanna
omavalmentaja
050 331 7622
sanna.luoma-aho@seinajoki.fi

Asiakkaat sukunimen alkukirjaimen mukaan M-Ö

Riutta Roni
sosiaaliohjaaja
044 425 5006
roni.riutta@hyvaep.fi

Udelius Heidi
omavalmentaja
050 396 3215
heidi.udelius@seinajoki.fi

 

Yli 30-vuotiaat asiakkaat

Asiakkaat sukunimen alkukirjaimen mukaan A-L

Paulasaari Merja
sosiaaliohjaaja
044 425 5755
merja.paulasaari@hyvaep.fi

Korkonen Jaana
omavalmentaja | aikuisten palvelut
050 312 8776
jaana.korkonen@seinajoki.fi

Asiakkaat sukunimen alkukirjaimen mukaan M-P sekä Peräseinäjoen ja Ylistaron kaikenikäiset TYP asiakkaat

Kaukonen Maija
sosiaaliohjaaja
050 514 4158
maija.kaukonen@hyvaep.fi

Tikkaoja Pia
omavalmentaja
050 472 3130
pia.tikkaoja@seinajoki.fi

Asiakkaat sukunimen alkukirjaimen mukaan R-Ö

Peltokangas Marita
sosiaaliohjaaja
040 774 8463
marita.peltokangas@hyvaep.fi

Latvala Eetu
omavalmentaja
050 304 4205
eetu.latvala@seinajoki.fi


Taittonen Marjo
palveluyksikköjohtaja | monialainen työllisyyspalvelu
044 418 1183

Tallbacka Harri
kuntouttavan työtoiminnan koordinaattori
044 425 5680
harri.tallbacka@hyvaep.fi

Lindholm Saija
yksilövalmentaja
050 514 3558
saija.lindholm@hyvaep.fi

Veikkolainen Annika
yksilövalmentaja
050 475 3747
annika.veikkolainen@hyvaep.fi

Korpela Pia-Maria
ammatinvalintapsykologi
050 396 3208
pia-maria.korpela@seinajoki.fi

Uusitalo Niina
palkkatukiasiantuntija
050 432 0347
niina.uusitalo@seinajoki.fi

Jokela-Lyly Tiina
projektipäällikkö
SATE25-hanke
044 470 0459
tiina.jokela-lyly@seinajoki.fi

Paloheimo-Asunmaa Minna
projektikoordinaattori
Oppien kohti työtä -hanke
040 641 8977
minna.paloheimo-asunmaa@seinajoki.fi

Rönnlöf Johanna
viestintäsuunnittelija
SATE25-hanke
040 575 5886
johanna.ronnlof@seinajoki.fi

Lahtinen Liisa
terveydenhoitaja
050 411 0994
liisa.lahtinen@hyvaep.fi

Leskelä Katariina
terveydenhoitaja
050 325 9735
katariina.leskela@hyvaep.fi

Kuusisto Emilia
virkavapaalla 2.10.2023 alkaen

 

Terveydenhoitajien puhelinaika ma-pe 10.30-11.00

Lääkärin ja terveydenhoitajien vastaanotto Seinäjoella
Kampusranta 9 C, 1. krs

Terveyspalvelut tuottaa Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialue.

Seinäjoki

Rintala Ilkka
työllisyysjohtaja
050 518 8756
ilkka.rintala@seinajoki.fi

Salonpää Olli
palvelupäällikkö
044 470 0431
olli.salonpaa@seinajoki.fi

Säntti Jaakko
palvelupäällikkö
050 516 2777
jaakko.santti@seinajoki.fi

 

Ilmajoki

Kankaanpää Simo
vs. elinvoimapäällikkö
044 419 1210
simo.kankaanpaa@ilmajoki.fi

Laura Salo
viestintäsuunnittelija
050 466 0740
laura.salo@seinajoki.fi

Toimisto
Vapaudentie 83, 2. krs.
60100 Seinäjoki
asiakaspalvelu +358 44 418 1816 (puhelut & WhatsApp)
moni-info@seinajoki.fi

Hunnakko Terhi
maahanmuuttotyön koordinaattori / Immigrant Coordinator
+ 358 44 425 5294
terhi.hunnakko@seinajoki.fi

Malmivaara Emma
palveluohjaaja / service consultant, maahanmuuttopalvelut
+358 40 5566 958
emma.malmivaara@seinajoki.fi

Marttila Tanja
palveluohjaaja / Service Consultant
+358 44 418 1816
tanja.marttila@seinajoki.fi

Seinäjoen Ohjaamo

Keskuskatu 32 I, 1.krs
60320 Seinäjoki
044 470 0447
ohjaamo@seinajoki.fi
Seinäjoen Ohjaamon nettisivut
ti–to 12–15.30

Ilmajoen ohjaamo

Urheilutie 3
60800 Ilmajoki
044 4191 669
ohjaamo@ilmajoki.fi
Ilmajoen Ohjaamon nettisivut
ti ja to 11.30–15.30


Poikkeukselliset aukioloajat 2024

16.1. Henkilökunnan kehittämispäivä | toimisto sulkeutuu klo 11
19.2. Henkilökunnan tyhypäivä | toimisto sulkeutuu klo 11
29.3. Pitkäperjantai | toimisto suljettu
1.4. 2. pääsiäispäivä | toimisto suljettu
1.5. Vappu | toimisto suljettu
9.5. Helatorstai | toimisto suljettu
20.6. Torstai ennen juhannusaattoa | toimisto avoinna klo 9–12
21.6. Juhannusaatto | toimisto suljettu
6.12. Itsenäisyyspäivä | toimisto suljettu
24.-26.12. Joulun pyhät | toimisto suljettu


Muita yhteystietoja

Kuntaliitto, työllisyyskokeilut
Työ- ja elinkeinoministeriö, kuntakokeilualueet
Kela, työttömät
Työttömyyskassojen yhteisjärjestö
Työmarkkinatori