+
Tulosta
Etusivu

Laskutusosoitteet

Verkkolaskuosoitteet

Verkkolaskujen välittäjinä toimivat OpusCapita Solutions Oy ja OP-Pohjola

Yritys: Seinäjoen kaupunki Y-tunnus 1928736-3
Vastaanotettavat Finvoice-versiot: 1.1 ja 1.2

OpusCapita Solutions Oy:n välittäjätunnus E 204503
OP-Pohjolan kautta OVT tai FI81 5419 0110 0001 00, välittäjätunnus OKOYFIHH
Verkkolaskujen on noudatettava Pankkiyhdistyksen suositusten mukaisia Finvoice -verkkolaskustandardeja.


Palvelukeskus/laskutusosoite OVT-tunnus
Konsernipalvelut *) 003719287363743
Ruokapalvelut 00371928736374301
Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimiala 00371928736374302
Sosiaali- ja terveystoimiala 00371928736374303
Kaupunkiympäristön toimiala 00371928736374304
Etelä-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos 003719287363746
Seinäjoen Kaupunginteatteri
003709121538 (vain OP-Pohjola välittäjänä)
SeiLab Oy
003719287363751
Seinäjoen Työterveys Oy
003727881581780

*) Myös muut laskut, jos laskutusosoitetta ei löydy tai pysty kohdistamaan.

Laskut sähköpostitse

laskutseinajoki.fi osoitteeseen voi lähettää laskut skannattuna tai PDF-tiedostona, jos ei ole verkkolaskutusmahdollisutta

Vaadittavat laskumerkinnät (myös paperi- ja sähköpostilaskut)

Aina mainittava seuraavat tiedot:

- Tilaajanumero
- Tilaajan nimi
- Tavaran/palvelun vastaanottaja
- Tavaran/palvelun toimitusosoite
- Hankinta-/sopimusnumero (jos käytössä)

Mikäli laskuissa ei ole yllä mainittuja tilaajatietoja tai jos lasku ei täytä verohallituksen antamien ohjekirjeiden 30.6.2003 Dnro 1731/40/2003 sekä 20.2.2004 Dnro 357/40/2004 "Laskua koskevat vaatimukset arvonlisäverotuksessa" kriteereitä, laskut voidaan palauttaa. Oikeat laskutustiedot takaavat laskun oikea-aikaisen maksun.


HUOMIOITAVAA jos verkkolaskun välitys tapahtuu pankin kautta:

Finvoicen BuyerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pitää tulla Seinäjoen kaupungin OVT-tunnus laskun kohdistumisen takia.

Finvoicen SellerOrganisationUnitNumber tietoelementtiin pitää tulla lähettäjän OVT-tunnus ja mahdollinen tarkenne, jotta Seinäjoen kaupungilla tunnistetaan laskun lähettäjä.

Seinäjoen kaupungin laskutusosoitteet (Paperilaskut)

Seinäjoen kaupunki, Konsernipalvelut, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Ruokapalvelut, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Sivistyksen ja hyvinvoinnin toimiala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Kaupunkiympäristön toimiala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Elinvoiman ja kilpailukyvyn toimiala, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen kaupunki, Sosiaali- ja terveystoimiala, PL 229, 60101 Seinäjoki

Kaupungin liikelaitokset:
Seinäjoen kaupunki, Etelä-Pohjanmaan Pelastuslaitos -liikelaitos, PL 215, 60101 Seinäjoki

Muut:
Seinäjoen Kaupunginteatteri Oy, Alvar Aallonkatu 12, 60100 Seinäjoki
SeiLab Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki
Seinäjoen Työterveys Oy, PL 215, 60101 Seinäjoki

Yhteyshenkilön tiedot

Teija Perälä
Kirjanpitäjä
p. 06-416 2132
laskutseinajoki.fi


Seinäjoen kaupunki
Taloushallinto
PL 215, 60101 Seinäjoki
Keskuskatu 32, I-rappu, 60100 Seinäjoki

p. 06 416 2111 (vaihde)

talousseinajoki.fi