+
Tulosta
Etusivu
Etusivu » Varhaiskasvatus ja koulutus » Kasvatus- ja opetuslautakunta

Kasvatus- ja opetuslautakunta

Seinäjoen kaupungin kasvatus- ja opetuslautakunta 2017–2021

Jäsenet Varajäsenet
Mervi Mäenpää, puheenjohtaja
Susanna Kohtanen
Tomi Järvinen, varapuheenjohtaja
Jarmo Raitila
Noora Ahokas
Heidi Marjeta
Sari Eerola
Riitta Miilumäki
Jari Kivimäki
Otto Mantere
Noora Knaapila
Lotta Haapala
Jouni Korpela
Kimmo Mäkelä
Esa Ojanperä
Juhani Kaukosalo
Jarmo Lamminmäki
Maria Jokinen
Suvi Lehtimäki
Anu Hietarinta
Jouko Peltonen
Markus Nokua
Julia Sillanpää
Anne Ahonen
Henni Välimaa
Päivi Nikkarikoski
Muut edustajat
Heikki Vierula esittelijä, sivistys- ja hyvinvointijohtaja
Jari Jaskari perusopetusjohtaja
Ville Järvi erityisopetuksenrehtori
Satu Lammi talouspäällikkö, pöytäkirjanpitäjä
Maija-Liisa Gröhn
kansalaisopiston rehtori
Aija-Marita Näsänen varhaiskasvatusjohtaja
Raimo Ristilä
kaupunginhallituksen edustaja

Lautakunnan tehtävät

Kasvatus- ja opetuslautakunnan tehtävänä on huolehtia varhaiskasvatuksesta,
peruskoulu- ja lukio-opetuksesta sekä kansalaisopiston toiminnasta ja muusta näihin liittyvästä
eri säädösten tarkoittamasta paikallisesta toiminnasta.


Kokouspäivät:
Keskiviikkoisin klo 15:30

29.01.2020
19.02.2020
18.03.2020
15.04.2020
13.05.2020
10.06.2020
19.08.2020
16.09.2020
07.10.2020
11.11.2020
09.12.2020

Esityslistat ja pöytäkirjat