+
Tulosta
Etusivu

Henkilökunta

Luokanopettajat ja luokanohjaajat 2018-2019

0.-2.lk Lilja Kirsi (Haapaluoman vaka)
1.lk Ek Marjo
2.lk Lähdemäki Sonja
3.A lk Kaunismäki Sanna
3.B lk Pajusto Päivi
4.A lk Tuomi Sirkku
4.B lk Tyyvi Jarno
5.A lk Alaperä Merja
5.B lk Vaismaa Kyösti
6.A lk Sahlakari Marja
6.B lk Nelimarkka Piia
1.-6.E lk Hakala Elina
1.-9 F lk Keltamäki Sirpa
7.A lk Tervamäki Meri
7.B lk Tuohisaari Johanna
8.A lk Kangas Toni
8.B lk Kotkaniemi Tuomas
9.A lk Rintamäenpää Emmi
9.B lk Varvikko Anniina
7.-9.E lk Rantamäki Riitta

Henkilökunta

Henry Leppäaho: Rehtori
Alaperä Merja : Luokanopettaja
Alarenko Heidi : Koulunkäynninohjaaja
Ek Marjo : Luokanopettaja
Hakala Elina : Erityisopettaja
Harju Elina : Kotitalous
Harju Maarit : Koulunkäynninohjaaja
Hyvärinen Sari : Koulunkäynninohjaaja
Kallio-Kujala Tuula : Koulunkäynninohjaaja
Kangas Toni : Biologia, Maantieto
Kanto Hanna : Koulunkäynninohjaaja
Kaunismäki Sanna : Luokanopettaja
Keltamäki Sirpa : Erityisopettaja
Klemola Eero : Apulaisrehtori (yläkoulu), opinto-ohjaaja
Koivisto Päivi : Luokanopettaja
Kotkaniemi Tuomas : Tekninen työ, YTT
Kuorikoski Kirsi: Englanti, ruotsi kiertävä opettaja
Lehtinen Laura-Maria : Erityisopettaja
Lemminkäinen Heta: Musiikki
Lilja Kirsi : Luokanopettaja (Haapaluoman vaka-keskus)
Liminka Tuija : Koulunkäynninohjaaja
Luhtala Jarkko : Erityisopettaja (kiertävä)
Luttinen Kirsi : Koulunkäynninohjaaja
Lähdesmäki Sonja : Luokanopettaja, äidinkieli
Nelimarkka Piia : Luokanopettaja
Ojaluoma Elina : Koulunkäynninohjaaja
Oksanen Ville: Liikunta ja terveystieto
Pajunen Kaisu : Liikunta, terveystieto
Rajahalme Heli : Kemia, matematiikka
Rantala Henni : Kotitalous (virkavapaalla)
Rintamäenpää Emmi : Äidinkieli
Rantamäki Riitta : Erityisopettaja (yläkoulu)
Saaranen Erja : Kuvataide, tekstiilityö
Sahlakari Marja : Luokanopettaja (Kuvataide, tekstiilityö)
Seppälä Pauliina : Koulunkäynninohjaaja (Haapaluoman vaka-keskus)
Simola Outi : Erityisopettaja
Sivula Enni : Koulunkäynninohjaaja
Syrjälä Jaana : Koulunkäynninohjaaja
Tammela Hanna : Koulunkäynninohjaaja
Tervamäki Meri : Matematiikka, fysiikka
Timonen Minna : Perusopetukseen valmistava opettaja, VaLO
Tuohisaari Johanna : Äidinkieli, S2
Tuomi Sirkku : Luokanopettaja, apulaisrehtori (alakoulu)
Tuominen Lauri : Matematiikka, fysiikka, tietotekniikka
Tuurala Hanna-Tuulia : Englanti
Tyyvi Jarno : Luokanopettaja
Vainionpää Soili : Uskonto
Vaismaa Kyösti : Luokanopettaja
Varvikko Anniina : Ruotsi
Väisänen Minna : Englanti

Muu henkilökunta:
Ruokala Sudennälkä (p. 044 4700 252 )
Keittiöhenkilökunta
Haapamäki Anita
Juupaluoma Riitta
Antila Sisko
Ukkola Elina

Laitoshuoltajat
Mansikkamäki Marja-Liisa (alakoulu)
Viitala Maria (yläkoulu)
Luuri Tarja (Haapaluoman vaka)

Siivoustyönohjaaja, p. 06-416 6524, 044-418 1253

Päivystävä huoltomies, p. 044-418 1260


Toivolanrannan koulu (alakoulu)

Koulutie 1, 61100 Peräseinäjoki

Toivolanrannan koulu (yläkoulu)

Ville Ritolantie 2B, 61100 Peräseinäjoki

Opettajainhuoneet

p. 06 416 6549 (alakoulu)

p. 06 416 6558 (yläkoulu)

p. 06 416 6564 (E-S lukio)