+
Tulosta
Etusivu
Etusivu » Varhaiskasvatus ja koulutus » Perusopetus » Alakoulut » Marttilan koulu » Koulujen yleisurheilukisat

Koulujen yleisurheilukisat

Seinäjoen koulujen yleisurheilukisat keskuskentällä 5.9. 2019

Sukkulaviesti 1. lk
1. Pajuluoma
2. Alakylä
3. Marttila
4. Törnävä
5. Toukolanpuisto
6. Kärki
7. Kivistö
8. Niemistö
9. Pohja
10. Jouppi
11. Lintuviita

Sukkulaviesti 2.lk
1. Marttila
2. Kivistö
3. Törnävä
4. Alakylä
5. Pajuluoma
6. Toukolanpuisto
7. Kärki
8. Niemistö
9. Pohja
10. Lintuviita
11. Jouppi

Sukkulaviesti 3.lk
1. Törnävä
2. Pajuluoma
3. Toukolanpuisto
4. Alakylä
5. Kivistö
6. Marttila
7. Kärki
8. Jouppi
9. Niemistö
10. Pohja

Sukkulaviesti 4. lk
1. Törnävä
2. Pajuluoma.
3. Marttila
4. Toukolanpuisto
5. Alakylä
6. Niemistö
7. Kärki
8. Jouppi
9. Lintuviita
10. Kivistö
11. Pohja

Sukkulaviesti 5.lk
1. Pajuluoma
2. Pruukin yhtenäiskoulu
3. Alakylä
4. Lintuviita
5. Marttila
6. Kärki
7. Kivistö
8. Jouppi
9. Niemistö
10. Pohja

Sukkulaviesti 6.lk
1. Pruukin yhtenäiskoulu
2. Marttila
3. Niemistö
4. Pajuluoma
5. Lintuviita
6. Kärki
7. Alakylä
8. Kivistö
9. Jouppi
10. Pohja

pituus tytöt 3-4 lk
1. Vivian Helin Jou 365
2. Kezia Obitakar Mar 360
3. Neea Rinta-Keturi Kär 360
4. Aada Pessinen Mar 350
5. Sara Hiipakka Ala 345
6. Aliisa Hakala Jou 339
7. Meea Ojaluoma Paj 337
8. Julia Malin Paj 335
9. Sara Kivimäki Tör 330
10. Iina Seppänen Tör 330
11. Seidi Kangas Tou 322
12. Anni Hietamäki Ala 320
13. Nita Haapala Tou 318
14. Lija Metsäranta Kär 313
15. Emma Kaleva Lin 313
16. Iida Niemistö Lin 303
17. Salla Kivineva Nie 292
18. Matilda Vainionpää Kiv 288
19. Olivia Istukaissaari Kiv 270
20. Emilia Finnilä Nie 260

pituus pojat 3-4 lk
1. Severi Palonen Tör 417
2. Veikko Kiviniemi Lin 345
3. Aleksi Välimäki Mar 332
4. Jimi Anttila Paj 320
5. Lucas Huttunen Mar 309
6. Ville Ala-Lipasti Jou 303
7. Julius Ahokas Tou 29
8. Eero Pelkkala Jou 296
9. Benjamin Lehto Kär 292
10. Oiva Kallunki Ala 286
11. Luukas Knaapila Lin 285
12. Joonas Hella Poh 282
13. Benjamin Luoma Nie 270
14. Eemil Yli-Piipari Nie 268
15. Aaron Lounatvuori Kär 262
16. Verneri Hietamäki Tou 260
17. Aleksi Nyberg Kiv 254
18. Elias Leppinen Tör 252
19. Peetu Mäkinen Poh 244
20. Niko Mononen Paj 240
21. Lemmy Hietanen Kiv 233
22. Joel Hiipakka Ala 230

Korkeushyppy 5-6 lk. pojat
1. Daniel Huttunen Marttila 118
2. Verneri Saikkonen Alakylä 115
3. Patrik Tuuri Marttila 115
Kisaan osallistui 20 kilpailijaa.
Kisa käytiin rankkasateen vuoksi pudotuskilpailuna.


Korkeushyppy 5-6 lk. tytöt
1. Aino Kantokoski Lintuviita 130
2. Elsi Karjanlahti Niemistö 126
3. Cecilia Eeli Alakylä 123
Kisaan osallistui 20 kilpailijaa.
Kisa käytiin rankkasateen vuoksi pudotuskilpailuna.

Kuula tytöt 5-6 lk.
1. Carita Seppälä Lin 7,80
2. Emma Kattelus Ala 6,80
3. Lotta Luoma-Nirva Kär 6,80
4. Saara Kärki Pru 6,50
5. Venla Hämäläinen Paj 6,50
6. Aliisa Riippi Nie 6,40
7. Ilona Kujala Mar 6,35
8. Iida Ritari Kär 6.25
9. Iinaveera Viitamäki Lin 6,10
10. Matilda Niskakangas Paj 6,05
11. Heta Katila Ala 5,90
12. Siru Nygård Poh 5,85
13. Veera Ojalehto Kiv 5,75
14. Linda Haaraamo Poh 5,65
15. Ilona Leppälä Pru 5,60
16. Maia Keski-Huikku Mar 5,55
17. Aino Kuorelahti Jou 5,50
18. Miia Ahola Kiv 5,10
19. Janna-Jemina Niemi Jou 4,80
20. Julia Niemi Nie 4,40

Nerf-keihäs pojat 5.-6. lk pojat
1. Jerry Saarinen Mar 41,54
2. Jussi Rinkinen Ala 35,91
3. Santeri Kultti Kiv 35,21
4. Eero Marttila Kär 34,93
5. Juho Kasari Nie 34,88
6. Noah Pannula Ala 34,58
7. Eetu Suopuro Lin 33,77
8. Väinö Rantakömi Paj 33,61
9. Nooa-Jaakko Koukkari Mar 31,25
10. Aapo Tammela Nie 30,85
11. Jesse Tenkula Jou 29,63
12. Lauri Ruohoniemi Pruu 28,75
13. Valtteri Anttila Jou 28,60
14. Roope Saarinen Kiv 28,51
15. Jesse Viitala Mar 27,62
16. Mico Loukola Poh 27,33
17. Aukusti Hemminki Lin 27,22
18. Matti Rentola Poh 24,46
19. Konsta Perälampi Kär 24,12
20. Luca Rajamäki Paj 23,38
21. Ossi Tikkamäki Pruu 21,12

Viesti 4 x 400m 3.lk
1. Toukolanpuisto
2. Marttila
3. Alakylä
4. Törnävä
5. Jouppi
6. Niemistö
7. Kivistö
8. Pajuluoma
9. Kärki
10. Pohja

Viesti 4 x 400m 4.lk
1. Alakylä
2. Niemistö
3. Marttila
4. Törnävä
5. Pajuluoma
6. Toukolanpuisto
7. Kärki
8. Jouppi
9. Kivistö
10. Lintuviita

Viesti 4 x 400m 5.lk
1. Kärki
2. Lintuviita
3. Pruukin yhtenäiskoulu
4. Kivistö
5. Marttila
6. Alakylä
7. Pajuluoma
8. Jouppi
9. Törnävä
10. Niemistö

Viesti 4 x 400m 5.lk
1. Kärki
2. Lintuviita
3. Pruukin yhtenäiskoulu
4. Kivistö
5. Marttila
6. Alakylä
7. Pajuluoma
8. Jouppi
9. Törnävä
10. Niemistö


Marttilan koulu

Kirkkokatu 9

60100 SEINÄJOKI

Rehtori Juha Viita 06 416 2334, 040 774 8371

Apulaisrehtori Marika Ojala 06 416 6249, 050 517 9867

etunimi.sukunimi(at)seinajoki.fi