+
Tulosta
Etusivu

Vanhempaintoimikunta

Vanhempaintoimikunnan toimintaan voivat halukkaat oppilaiden huoltajat osallistua. Tapaamisia on noin kuusi kertaa lukuvuoden aikana.

Tavoitteena on toimia yhteistyössä koulun kanssa kasvatustyötä tukien. Lisäksi toimintaan kuuluu varainhankintaa erilaisilla tapahtumilla.

Vanhempaintoimikunta lukuvuonna 2015-2016:

Kirsi Varila, pj., kirsi(at)varila.atria.fi

Anette Slotte-Kiviluoma, rahastonhoitaja, anette.slotte-kiviluoma(at)netikka.fi

Päivi Kuoppamäki, paivi.kuoppamaki(at)netikka.fi

Riitta Rintala, riittar1(at)luukku.com

Elina Peräsaari, elina.perasaari(at)elisanet.fi

Sanna Autio, sandis.autio6(at)netikka.fi

Tuija Kortesmäki, tuija.kortesmaki(at)hotmail.fi

Sirpa Tuuri, sirpa.tuuri(at)live.com

Pia Kuusisto, pia.kuusisto(at)seinajoki.fi

Leena Autio, leena.autio(at)netti.fi

Asko Ojanperä, asko.ojanpera(at)seamk.fi

Teija Keskitalo, teija.keskitalo(at)gmail.com

Minna Mäkinen, makinen.minna(at)gmail.com

Katja Johansson, katja.johansson(at)netikka.fi

Susanna Seppälä, susannaseppala76(at)gmail.com

Terhi Kierrosmäki, terhi.kieppi(at)hotmail.com

Jaana Tuisku, jaana.tuisku(at) netikka.fi

Sanna Kontio, rehtori (koulun edustaja), sanna.kontio(at)seinajoki.fi


Alakylän koulu

Suupohjantie 89

60320 Seinäjoki

Rehtori Sanna Kontio p. 06 416 2732, 044 418 1667

sanna.kontioseinajoki.fi