Tapahtumat - RSS Tapahtumat fi Thu, 28 Feb 2013 11:51:26 +0200 Fri, 19 Jan 2018 16:45:59 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/tapahtumat.xml.stx Rauhaton mieli - kuviin tallentuneet tunteet Wed, 18 Oct 2017 00:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/09/cyaHnYaB1.html.stx Tellervo Kalleinen & Oliver Kochta-Kalleinen: 101 kaikkien puolesta taidehallilla Sat, 18 Nov 2017 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/06/Bevp6RvaV.html.stx Kotikulmilla-näyttely taidehallilla Sat, 18 Nov 2017 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/06/9d0ZsuJr9.html.stx Lukion kuvisdiplomi -näyttely pääkirjastossa Tue, 2 Jan 2018 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/zBDmlEcE9.html.stx Astioita: Sokerikko/Kermakko -näyttely pääkirjastossa Tue, 2 Jan 2018 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/0XrunYl93.html.stx Kirjastomuotokuvia-valokuvanäyttely pääkirjastossa Thu, 4 Jan 2018 10:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/94e7Iy0u5.html.stx Uppopalloturnaus, hyppyallas varattu Sat, 20 Jan 2018 10:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/hcY6dS1cx.html.stx Avoin yleisöopastus: Kotikulmilla – State of the art Sun, 21 Jan 2018 13:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/jX68ctXrn.html.stx Sunnuntaivieraana Markku Tuppurainen Sun, 21 Jan 2018 14:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/SWPrlakVR.html.stx Iltasatutuokio pääkirjastossa Wed, 24 Jan 2018 18:15:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/xiDhqMTQr.html.stx Satutuokio pääkirjastossa Fri, 26 Jan 2018 10:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/uGIzMSfU5.html.stx Sunnuntaivieraana Timo Ristilä Sun, 28 Jan 2018 14:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/1GUYq6F2J.html.stx Vauvakino pääkirjastossa Wed, 31 Jan 2018 10:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/6ymlUsML7.html.stx K-65 Kulttuurikeskiviikko: Kuvataide Wed, 31 Jan 2018 13:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/YtJ3beaBP.html.stx Kuntosalilaitteiden käytön opastusta ja neuvontaa aloittelijoille Wed, 31 Jan 2018 17:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/NrS541kTb.html.stx Veden muotoja -näyttely pääkirjastossa Thu, 1 Feb 2018 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/TkGaAcRxL.html.stx Soturikissa-kerho pääkirjastossa Thu, 1 Feb 2018 17:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/mM7LU0got.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljettu pe 2.2. päivällä Fri, 2 Feb 2018 11:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/9udtWMndV.html.stx GarageBand-kerho pääkirjastossa Mon, 5 Feb 2018 15:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/gDZ2esOyJ.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 6 Feb 2018 15:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/WwWTTQiQF.html.stx Elokuvailta pääkirjastossa Wed, 7 Feb 2018 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/4pSaDZ5LJ.html.stx Soveltava talviliikuntapäivä Thu, 8 Feb 2018 11:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/00nEoxoo7.html.stx Anssin lukupiiri pääkirjastossa Thu, 8 Feb 2018 17:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/P75PR4z5x.html.stx Nurmon kirjaston lukupiiri Mon, 12 Feb 2018 17:29:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/Jy0DN7y0D.html.stx Vähitellen selkenevää - apua oppimisen, hahmottamisen ja näkemisen pulmiin Tue, 13 Feb 2018 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/w07rgZHHX.html.stx Ennan lukupiiri pääkirjastossa Wed, 14 Feb 2018 17:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/s0YWSoCWT.html.stx Helmikuun satutuokiot Nurmon kirjastossa Thu, 15 Feb 2018 10:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/FI3YhJr5p.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 20 Feb 2018 15:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/W43ba24d1.html.stx K-65 Kulttuurikeskiviikko: Kirjallisuus Wed, 28 Feb 2018 13:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/OVnaUkVr1.html.stx Avoin yleisöopastus: Tellervo Kalleinen & Oliver Kochta-Kalleinen - 101 Kaikkien puolesta Sun, 4 Mar 2018 13:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/gP2x0AYKZ.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 6 Mar 2018 15:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/VSAtXjUZn.html.stx Elokuvailta pääkirjastossa Wed, 7 Mar 2018 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/6euI7Wo7R.html.stx Anssin lukupiiri pääkirjastossa Thu, 8 Mar 2018 17:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/PsS4gFeRZ.html.stx Nurmon kirjaston lukupiiri Mon, 12 Mar 2018 17:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/KhMPfKmgX.html.stx Ennan lukupiiri pääkirjastossa Wed, 14 Mar 2018 17:30:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/sZNVVJJ3t.html.stx Maaliskuun satutuokiot Nurmon kirjastossa Thu, 15 Mar 2018 10:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/G0uWDe47Z.html.stx Uimahalli suljettu uintikilpailujen vuoksi Sat, 17 Mar 2018 00:01:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/eBhC5H8NB.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 20 Mar 2018 15:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/UlGwEUvhD.html.stx K-65 Kulttuurikeskiviikko: Musiikki Wed, 28 Mar 2018 13:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/NYn2vjIXT.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljetaan klo 18.00 Thu, 29 Mar 2018 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/d9dCFgSwn.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljettu pääsiäisenä Fri, 30 Mar 2018 00:01:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/kJbvm57j3.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 3 Apr 2018 15:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/TIvAGeWC3.html.stx Elokuvailta pääkirjastossa Wed, 4 Apr 2018 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/8c4QnqO17.html.stx Nurmon kirjaston lukupiiri Mon, 9 Apr 2018 17:30:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/LXh19dIM1.html.stx Anssin lukupiiri pääkirjastossa Thu, 12 Apr 2018 17:30:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/QRD8L8biH.html.stx Louhimon musakerho pääkirjastossa Tue, 17 Apr 2018 15:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/SrVZ2kEAt.html.stx Ennan lukupiiri pääkirjastossa Wed, 18 Apr 2018 17:30:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/tJhb67yBp.html.stx Huhtikuun satutuokiot Nurmon kirjastossa Thu, 19 Apr 2018 10:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/12/HEbicnvhN.html.stx K-65 Kulttuurikeskiviikko: Tanssi Wed, 25 Apr 2018 13:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/MeXmpPosF.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljetaan klo 18.00 Mon, 30 Apr 2018 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/lMeLf1lcL.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljettu vappuna Tue, 1 May 2018 00:01:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/8bcXNnGKz.html.stx Kevät-Alvar Sat, 5 May 2018 11:30:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/as5PbRZKP.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljetaan klo 18.00 Wed, 9 May 2018 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/AG7ZY51BV.html.stx Uimahalli suljettu helatorstaina Thu, 10 May 2018 00:01:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/BH5T8D20b.html.stx Uimahalli-Urheilutalo suljettu äitienpäivänä Sun, 13 May 2018 00:01:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/C1hmw3QRJ.html.stx Pikkuprovinssi Thu, 17 May 2018 17:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/n6ARmjFwD.html.stx K-65 Kulttuurikeskiviikko: Kevätjuhlat Wed, 30 May 2018 13:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2018/01/LvqnApcp9.html.stx Östermyra-päivät Sat, 18 Aug 2018 00:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/tapahtumat/2017/11/lFrKvibFl.html.stx