<![CDATA[Seinajoki kaupunki - Ajankohtaista]]> fi-fi http://www.seinajoki.fi/ Thu, 17 Aug 2017 16:05:02 +0300 Copyright Sein�joen kaupunki Nuorisotilat aukeavat http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/08/VKJQk2GEV.html.stx Tue, 15 Aug 2017 09:25:05 +0300 Nuorisotiedottaja http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tyopaikat/2017/08/VIrVxqKCB.html.stx Fri, 4 Aug 2017 13:19:31 +0300 Osallistu Seinäjoen pyöräilyn edistämisohjelman tekoon http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/06/gBVUdKdkB.html.stx Wed, 21 Jun 2017 10:49:02 +0300 Kansainvälisyys kiinnostaa seinäjokisia nuoria http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/06/dqX5LAs6H.html.stx Wed, 7 Jun 2017 12:46:06 +0300 Louhimo julkaisee sirkusoppaan http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/05/CMIJCYdZd.html.stx Mon, 29 May 2017 12:35:57 +0300 Nuoret maahanmuuttajat animaationtekijöinä Seinäjoella http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/05/SK1VcIGo9.html.stx Wed, 17 May 2017 15:50:27 +0300 Nuorisotoimisto on suljettuna 26.05.2017 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/05/oWsx0HWVp.html.stx Mon, 15 May 2017 12:35:56 +0300 Letulla kesään! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/05/pbsneBCKD.html.stx Fri, 12 May 2017 13:21:04 +0300 Nuorisolautakunnan 3.5.2017 kokouksen päätökset http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/05/5IEQzTn3V.html.stx Tue, 9 May 2017 12:32:09 +0300 Bändileiri Rytmiksellä kesäkuussa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/04/Tu0sal4AP.html.stx Fri, 21 Apr 2017 14:15:33 +0300 Yhteistyönä hyvän mielen pelitapahtuma Good Vibes Game Night http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/04/gIwXsYgKT.html.stx Wed, 19 Apr 2017 15:45:11 +0300 Haku kesäsiirtolan leireille 10.4.–19.5.2017 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/04/Xutlw8W3R.html.stx Wed, 19 Apr 2017 08:34:56 +0300 Päiväleirejä musiikin parissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/04/ZsUOjN6mD.html.stx Thu, 13 Apr 2017 11:04:26 +0300 Ilmoittaudu Nyt riittää! –sarjakuvatyöpajaan. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/04/BteCZAD7N.html.stx Wed, 12 Apr 2017 09:15:53 +0300 Ajotunteja koululuokille ja päiväkotiryhmille liikennepuistossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/03/RPPqYbIxJ.html.stx Fri, 31 Mar 2017 13:11:59 +0300 Nuorisotila Kenu on suljettu toistaiseksi sisäilmatutkimusten vuoksi. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/03/N4xqw38Wj.html.stx Mon, 27 Mar 2017 09:50:57 +0300 Nuorisolautakunnan 8.2.2017 kokouksen päätökset http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/02/xjsijfqqJ.html.stx Tue, 14 Feb 2017 10:44:50 +0200 Kulttuuri-, liikunta- ja nuorisoavustukset v. 2017 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/02/OlaXb3ax9.html.stx Tue, 7 Feb 2017 11:39:15 +0200 Nuorisopalveluiden retket talvilomalla http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2017/02/3MONOtwZv.html.stx Wed, 1 Feb 2017 11:12:22 +0200 Nuorisolautakunnan 14.12.2016 kokouksen päätökset http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/12/FTJLlnj3T.html.stx Fri, 16 Dec 2016 15:36:15 +0200 RAUTA myönteisen mielialan vahvistamiseen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/12/FJuef1lrP.html.stx Mon, 5 Dec 2016 09:43:19 +0200 JOJO esittää yhteistyössä Raina ry:n kanssa mielenkiintoisen ja ajankohtaisen elokuvan Kafkanistan ke 23.11. klo 17.00 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/11/pHdeal6ux.html.stx Fri, 18 Nov 2016 13:34:30 +0200 Nuorisolautakunnan 26.10.2016 kokouksen päätökset http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/10/CQJj9TT2j.html.stx Tue, 1 Nov 2016 12:51:43 +0200 Schweinfurt 2017-nuorisovaihto 14 - 17-vuotiaille nuorille http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/09/4gqtXk2Gz.html.stx Mon, 19 Sep 2016 15:26:58 +0300 Nuorisolautakunnan 14.9.2016 kokouksen päätökset http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/09/puBxmM5b3.html.stx Thu, 15 Sep 2016 12:20:03 +0300 Nuorisotilat aukeavat tällä viikolla! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/09/q41ONJTCP.html.stx Tue, 6 Sep 2016 13:55:34 +0300 LIIKENNE- ja FIILISPUISTO suljettu kesältä 2016! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/08/l8UNr3JPh.html.stx Mon, 8 Aug 2016 10:00:39 +0300 Liikenne- ja fiilispuisto avoinna myös Tangojen aikaan! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/07/UNZn1VPpT.html.stx Fri, 1 Jul 2016 14:50:54 +0300 Kesäsoittajat laittavat Seinäjoen soimaan elävällä musiikilla! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/06/uW5Rsgy9T.html.stx Wed, 15 Jun 2016 14:03:11 +0300 Lainaa kaupunkipyörä, potkupyörä tai potkulauta JOJOsta http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/nuorisopalvelut/ajankohtaista/tiedotteet/2016/06/wJ0eLXmF1.html.stx Wed, 8 Jun 2016 14:36:09 +0300