<![CDATA[Seinajoki kaupunki - Ajankohtaista]]> fi-fi http://www.seinajoki.fi/ Tue, 18 Jun 2019 16:37:39 +0300 Copyright Sein�joen kaupunki Juhannusviikon poikkeukselliset aukioloajat kirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/06/YiBX6SKLT.html.stx Mon, 17 Jun 2019 10:11:35 +0300 Yläkoululainen, osallistu lukuhaasteeseen! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/06/oAi9MCsVf.html.stx Tue, 11 Jun 2019 10:47:49 +0300 Lukupässit ovat palanneet Eepos-kirjastoihin! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/06/SmHzg5TJb.html.stx Tue, 4 Jun 2019 18:01:45 +0300 Kirjaston toimipisteet kesäaikaan 1.6. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/SbIrwS2ex.html.stx Fri, 31 May 2019 12:29:50 +0300 Henkilöstömuutoksia lähikirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/ZBTCILhwx.html.stx Fri, 24 May 2019 10:51:27 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 21 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/yhxL2juJ9.html.stx Tue, 21 May 2019 13:43:39 +0300 Seinäjoen lukioteatteri Taiturin matkassa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/orFqf63G7.html.stx Tue, 14 May 2019 09:19:31 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 19 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/9jhuUiWzd.html.stx Fri, 10 May 2019 12:30:24 +0300 Iltasatukampanja avataan 18.5. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/YjPtqs3I5.html.stx Fri, 10 May 2019 10:06:36 +0300 Tilaa ekoilulle - Lyseon kierrätystapahtuma käynnistyy http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/iyM78LFBF.html.stx Tue, 7 May 2019 15:59:01 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 18 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/QSUA4NHMz.html.stx Thu, 2 May 2019 14:04:48 +0300 Apila-kirjaston aulan näyttelyvitriineissä vapaita aikoja loppuvuodelle http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/JL3Th4ejd.html.stx Thu, 2 May 2019 13:11:47 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 16 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/Z2GCAboqz.html.stx Tue, 23 Apr 2019 16:49:16 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 15 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/NBIgDScb7.html.stx Fri, 12 Apr 2019 12:14:49 +0300 Lainaa ukulele pääkirjastosta! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/rV2KxmkMv.html.stx Wed, 10 Apr 2019 13:09:26 +0300 Lue lehtiä tabletilta pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/9bSlGEiZZ.html.stx Mon, 8 Apr 2019 17:22:19 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 14 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/mTTyLabSH.html.stx Wed, 3 Apr 2019 15:23:33 +0300 Kirjastopalvelujen valtakunnallinen erityistehtävä Seinäjoelle http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/Y9bgIaCi5.html.stx Tue, 2 Apr 2019 16:23:12 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 12 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/uNEcReN3F.html.stx Thu, 21 Mar 2019 14:42:20 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 11 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/KDBAZyGQv.html.stx Fri, 15 Mar 2019 17:22:53 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 8 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/SUZ0o9PED.html.stx Fri, 22 Feb 2019 14:17:49 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 7 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/rrLhnnGSD.html.stx Fri, 15 Feb 2019 14:34:43 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 6 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/BJH95UEsX.html.stx Thu, 7 Feb 2019 16:07:02 +0200 Kirjastonkäyttö kasvoi edelleen Seinäjoen kirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/01/exyGvdCaB.html.stx Wed, 16 Jan 2019 14:37:08 +0200 Kirjaston lukuhaasteessa reissataan maasta toiseen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/12/QwoVYD8A7.html.stx Thu, 10 Jan 2019 12:54:56 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 49 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/12/p9otDcADz.html.stx Mon, 3 Dec 2018 13:17:55 +0200 Ylistaron kirjaston omatoimiaika laajenee http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/11/515JKL2oF.html.stx Mon, 26 Nov 2018 14:41:19 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 47 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/11/zjMaXZSBH.html.stx Wed, 21 Nov 2018 14:43:02 +0200 Vuoden kirjastokunta -kilpailun voitto meni Espooseen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/34eCKjpdb.html.stx Sat, 27 Oct 2018 14:50:48 +0300 Matematiikkaa ja ohjelmointia 4.–6.-luokkalaisille pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/uyCieYRKd.html.stx Thu, 18 Oct 2018 15:57:12 +0300