<![CDATA[Seinajoki kaupunki - Ajankohtaista]]> fi-fi http://www.seinajoki.fi/ Wed, 11 Dec 2019 15:03:00 +0200 Copyright Sein�joen kaupunki Itsenäisyyspäiväviikonlopun aukioloajat kirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/wISLgFDTp.html.stx Fri, 29 Nov 2019 10:53:35 +0200 Kirjastotoimen apulaisjohtajan sijaisuus pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/I09tWcUmj.html.stx Thu, 28 Nov 2019 09:47:37 +0200 Soittohuone Pommarin käyttäjä! Osallistu kyselyyn. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/rfJxjralp.html.stx Sun, 24 Nov 2019 10:04:47 +0200 Tuupparista tukea oppimiseen ja ajanhallintaan http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/3N9GCusi5.html.stx Wed, 20 Nov 2019 16:40:59 +0200 Tutustu Finlandia-ehdokkaisiin http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/cBQrdGWof.html.stx Mon, 18 Nov 2019 14:18:28 +0200 Seinäjoen kirjastosta salibandy-otteluun http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/ftMzRT8LF.html.stx Wed, 13 Nov 2019 10:40:17 +0200 Johanna Venhon vierailu siirtyy http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/fT1xcTuhh.html.stx Wed, 13 Nov 2019 10:05:11 +0200 Postin lakon vaikutukset kirjastopalveluihin http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/11/a3Wrsgyvl.html.stx Fri, 8 Nov 2019 13:42:00 +0200 Armas-festivaali teki kävijäennätyksen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/10/BmET3kYWD.html.stx Fri, 25 Oct 2019 14:07:09 +0300 Syysloma on #lukuloma! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/10/XL0Br3XxN.html.stx Thu, 10 Oct 2019 12:51:29 +0300 Omaa musaa tabletilla -kerho pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/10/UizimyVfB.html.stx Wed, 9 Oct 2019 11:59:56 +0300 Nyt voit varata Törnävän kirjastoon muiden Seinäjoen kaupunginkirjaston toimipisteiden aineistoa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/10/XgwTu1oY9.html.stx Thu, 3 Oct 2019 13:11:17 +0300 Lokakuu tuo Satusirkuksen kirjastoihin http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/09/woDjreAtp.html.stx Tue, 24 Sep 2019 16:26:29 +0300 Armas-festivaali tulee kylään! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/09/7gL4PRCo9.html.stx Mon, 23 Sep 2019 11:59:59 +0300 Kirjaston varatuimpien listat siirtyvät Eepos-verkkokirjastoon http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/09/w1opDjiMP.html.stx Tue, 10 Sep 2019 10:33:01 +0300 Syksyn aukioloajat Seinäjoen kirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/09/QH8iSrAMf.html.stx Tue, 3 Sep 2019 10:46:17 +0300 Taidehallin värikylpyä syksyllä Seinäjoella Kivirikossa ja Nurmon kirjastolla http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/08/9QFPKS7db.html.stx Thu, 22 Aug 2019 13:35:39 +0300 Taidehallin K-65 Kulttuurikeskiviikko löytää tiensä uusiin tiloihin! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/08/KPsWts0iR.html.stx Wed, 21 Aug 2019 08:28:59 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 34 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/08/KVdq0IhXP.html.stx Tue, 20 Aug 2019 14:12:41 +0300 Eepos-kirjastojen uusi lukudiplomi on valmis http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/08/EVJueipo3.html.stx Wed, 14 Aug 2019 14:48:05 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 33 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/08/LIQbp1DtD.html.stx Tue, 13 Aug 2019 15:43:38 +0300 Ilmoittaudu eläkeläisten bändikerhoon! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/07/Npf3cKsJ1.html.stx Thu, 8 Aug 2019 12:59:03 +0300 Otavan ja Liken e-äänikirjat poistuvat kirjaston kokoelmista http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/07/JxaCR2WMN.html.stx Mon, 8 Jul 2019 14:56:18 +0300 Yläkoululainen, osallistu lukuhaasteeseen! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/06/oAi9MCsVf.html.stx Tue, 11 Jun 2019 10:47:49 +0300 Lukupässit ovat palanneet Eepos-kirjastoihin! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/06/SmHzg5TJb.html.stx Tue, 4 Jun 2019 18:01:45 +0300 Kirjaston toimipisteet kesäaikaan 1.6. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/SbIrwS2ex.html.stx Fri, 31 May 2019 12:29:50 +0300 Henkilöstömuutoksia lähikirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/ZBTCILhwx.html.stx Fri, 24 May 2019 10:51:27 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 21 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/yhxL2juJ9.html.stx Tue, 21 May 2019 13:43:39 +0300 Seinäjoen lukioteatteri Taiturin matkassa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/orFqf63G7.html.stx Tue, 14 May 2019 09:19:31 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 19 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/05/9jhuUiWzd.html.stx Fri, 10 May 2019 12:30:24 +0300