<![CDATA[Seinajoki kaupunki - Ajankohtaista]]> fi-fi http://www.seinajoki.fi/ Mon, 15 Apr 2019 11:45:58 +0300 Copyright Sein�joen kaupunki Poikkeukset kirjaston aukioloon pääsiäisenä ja vappuna http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/srnyT5KsX.html.stx Mon, 15 Apr 2019 10:35:53 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 15 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/NBIgDScb7.html.stx Fri, 12 Apr 2019 12:14:49 +0300 Lainaa ukulele pääkirjastosta! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/rV2KxmkMv.html.stx Wed, 10 Apr 2019 13:09:26 +0300 Lue lehtiä tabletilta pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/9bSlGEiZZ.html.stx Mon, 8 Apr 2019 17:22:19 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 14 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/mTTyLabSH.html.stx Wed, 3 Apr 2019 15:23:33 +0300 Kirjastopalvelujen valtakunnallinen erityistehtävä Seinäjoelle http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/04/Y9bgIaCi5.html.stx Tue, 2 Apr 2019 16:23:12 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 12 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/uNEcReN3F.html.stx Thu, 21 Mar 2019 14:42:20 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 11 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/03/KDBAZyGQv.html.stx Fri, 15 Mar 2019 17:22:53 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 8 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/SUZ0o9PED.html.stx Fri, 22 Feb 2019 14:17:49 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 7 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/rrLhnnGSD.html.stx Fri, 15 Feb 2019 14:34:43 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 6 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/02/BJH95UEsX.html.stx Thu, 7 Feb 2019 16:07:02 +0200 Kirjastonkäyttö kasvoi edelleen Seinäjoen kirjastoissa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2019/01/exyGvdCaB.html.stx Wed, 16 Jan 2019 14:37:08 +0200 Kirjaston lukuhaasteessa reissataan maasta toiseen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/12/QwoVYD8A7.html.stx Thu, 10 Jan 2019 12:54:56 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 49 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/12/p9otDcADz.html.stx Mon, 3 Dec 2018 13:17:55 +0200 Ylistaron kirjaston omatoimiaika laajenee http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/11/515JKL2oF.html.stx Mon, 26 Nov 2018 14:41:19 +0200 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 47 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/11/zjMaXZSBH.html.stx Wed, 21 Nov 2018 14:43:02 +0200 Vuoden kirjastokunta -kilpailun voitto meni Espooseen http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/34eCKjpdb.html.stx Sat, 27 Oct 2018 14:50:48 +0300 Matematiikkaa ja ohjelmointia 4.–6.-luokkalaisille pääkirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/uyCieYRKd.html.stx Thu, 18 Oct 2018 15:57:12 +0300 Seinäjoen kaupunginkirjasto pääsi Vuoden kirjastokunta -kisassa viiden parhaan joukkoon http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/95gH5Xcrd.html.stx Fri, 5 Oct 2018 17:20:47 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 40 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/8YLERe5r3.html.stx Wed, 3 Oct 2018 16:27:02 +0300 Tule tutustumaan eteläpohjalaisiin sarjakuvantekijöihin http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/10/OPOsTS4pp.html.stx Tue, 2 Oct 2018 18:48:21 +0300 Ikääntyneiden kulttuurifestivaali Armaksen valtakunnalliset avajaiset vietetään Seinäjoella http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/09/pq8QRZ2nF.html.stx Tue, 25 Sep 2018 12:39:09 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 38 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/09/Nzm9q1NTh.html.stx Mon, 24 Sep 2018 15:22:55 +0300 Merja Isomaa-Jamesin valokuvanäyttely Kässärin galleriassa Aallon kirjastossa http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/09/dhqkiUXM5.html.stx Wed, 12 Sep 2018 14:42:31 +0300 Vastaa kaunokirjallisuusaiheiseen kyselyyn! http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/09/lmFyvnQnt.html.stx Fri, 7 Sep 2018 14:46:30 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 36 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/09/A4FflvCwP.html.stx Thu, 6 Sep 2018 12:57:39 +0300 Syksyn aukioloajat tulevat voimaan kirjastoissa 1.9. http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/08/sqisBiaBZ.html.stx Wed, 29 Aug 2018 13:16:16 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 35 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/08/ppkCM8Vy1.html.stx Wed, 29 Aug 2018 13:00:12 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 34 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/08/BMK7d79Rl.html.stx Tue, 21 Aug 2018 14:54:46 +0300 Kirjaston varatuimmat teokset viikolla 32 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/kirjasto/ajankohtaista/tiedotteet/2018/08/wvz0Z1ymT.html.stx Wed, 15 Aug 2018 14:46:18 +0300