+
Tulosta
Etusivu
Etusivu » Kulttuuri ja liikunta » Hyvinvointilautakunta

Hyvinvointilautakunta

Seinäjoen kaupungin hyvinvointilautakunta 2017-2021

Jäsenet Varajäsenet
Jesse Luhtala, puheenjohtaja Arto Havusela
Pirjo Aittoniemi, varapuheenjohtaja Virpi Lammasaari
Maija Haanpää Päivi Nikkarikoski
Hannu Haapasalmi Marko Kähönen
Johanna Keski-Jyrä Mari Haapala
Mikko Kuivinen Ari Soidimäki
Ritva Melender Galina Lindholm
Raimo Mäki-Jaskari Naser Rahim
Gobinda Rijal Jukka Kalliokoski
Joanna Silver Niina Behm
Mika Suomalainen Jussi Karhu
Taru Yli-Panula Saila Salo
Ilmari Ylä-Autio Julio Vallejo Medina

Muut edustajat
Heikki Vierula esittelijä, sivistys- ja hyvinvointijohtaja
Mikael Luotola kaupunginhallituksen edustaja
Pekka Hautamäki nuorisotoimenjohtaja
Mervi Heikkilä kirjastotoimenjohtaja
Anne Kotila liikuntatoimenjohtaja
Leena Kråknäs kulttuuritoimenjohtaja
Susanna Tyrväinen museotoimenjohtaja
Satu Lammi talouspäällikkö
Matilda Autio nuorisovaltuuston edustaja

Lautakunnan tehtävä

Hyvinvointilautakunnan tehtävänä on huolehtia kaupungin kirjasto-, kulttuuri-, museo-, liikunta- ja nuorisopalveluista sekä muusta näistä säädettyjen lakien tarkoittamasta toiminnasta.

Kokouspäivät:
torstaisin klo 16:00
8.2.2018
15.3.2018
12.4.2018
17.5.2018
14.6.2018
23.8.2018
6.9.2018
11.10.2018
15.11.2018
13.12.2018



Esityslistat ja pöytäkirjat