Etelä-Pohjanmaan maakuntamuseon tapahtumat - RSS Etelä-Pohjanmaan maakuntamuseon tapahtumat fi Mon, 29 Apr 2013 09:55:13 +0300 Thu, 19 Sep 2019 08:57:34 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/tapahtumat.xml.stx Monin syrämellisin terveisin -näyttely Wed, 20 Feb 2019 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/02/5FHeuvxv3.html.stx Koiramäen kartanolla -näyttely Sun, 28 Apr 2019 12:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/04/XwRsnnGtJ.html.stx Kansatieteellinen elokuvamatinea Sun, 29 Sep 2019 13:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/KVBWDjTND.html.stx Vaatteidenvaihtotapahtuma Wed, 2 Oct 2019 12:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/09/XS7CLq4Y1.html.stx Kirjeiden ilta 3/4 Wed, 2 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/1TYeWqhvn.html.stx Kerro esineesi tarina Wed, 9 Oct 2019 16:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/09/ZTB3lMn6D.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Minna Canth Wed, 9 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/QttfPEqkl.html.stx Samaan aikaan Seinäjoella Wed, 16 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/08/l58rA0Zkr.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Jean Sibelius Wed, 23 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/PV5JJm0Wx.html.stx Lelujen yö museolla Sun, 10 Nov 2019 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/08/h8tRNH1T3.html.stx Alexander Reichstein: He olivat täällä Tue, 12 Nov 2019 00:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/08/s2mAmhDM5.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Agnes Sjöberg, Suomen ensimmäinen naiseläinlääkäri Wed, 13 Nov 2019 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/OPKh5z5hD.html.stx Kirjeiden ilta 4/4 Wed, 20 Nov 2019 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/zYBmHnhoZ.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Hulttio, C. G. A. Mannerheimin painava nuoruus Tue, 3 Dec 2019 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/NSaYbgfZL.html.stx