Etelä-Pohjanmaan maakuntamuseon tapahtumat - RSS Etelä-Pohjanmaan maakuntamuseon tapahtumat fi Mon, 29 Apr 2013 09:55:13 +0300 Mon, 15 Jul 2019 08:43:28 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/tapahtumat.xml.stx Monin syrämellisin terveisin -näyttely Wed, 20 Feb 2019 12:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/02/5FHeuvxv3.html.stx Koiramäen kartanolla -näyttely Sun, 28 Apr 2019 12:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/04/XwRsnnGtJ.html.stx Entisajan elopäivät Sat, 17 Aug 2019 11:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/J5cDz3Qct.html.stx Vanhan ajan körttiseurat Wed, 21 Aug 2019 17:30:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/LZnG2guBf.html.stx Suojeluskuntatalon iltamat Wed, 4 Sep 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/Go6eWcNL9.html.stx Seitsemän askelmaa Aalto-keskuksen ytimeen Thu, 5 Sep 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/Fd59VvTUp.html.stx Kokemuskävely Seinäjoen keskusta-alueella Sat, 7 Sep 2019 13:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/ES2iJB2QN.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Gustaf August Wasastjerna, talousvaikuttaja ja teollisuusmies Wed, 18 Sep 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/Td0M7A7D1.html.stx Kansatieteellinen elokuvametinea Sun, 29 Sep 2019 00:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/KVBWDjTND.html.stx Kirjeiden ilta 3/4 Wed, 2 Oct 2019 00:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/1TYeWqhvn.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Minna Canth Wed, 9 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/QttfPEqkl.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Jean Sibelius ja Yrjö Kilpinen (Kuula ja Klemetti) Wed, 23 Oct 2019 18:00:00 +0300 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/PV5JJm0Wx.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Agnes Sjöberg, Suomen ensimmäinen naiseläinlääkäri Wed, 13 Nov 2019 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/OPKh5z5hD.html.stx Kirjeiden ilta 4/4 Wed, 20 Nov 2019 00:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/zYBmHnhoZ.html.stx Suurmiehet ja mahtinaiset, Hulttio, C. G. A. Mannerheimin painava nuoruus Tue, 3 Dec 2019 18:00:00 +0200 http://www.seinajoki.fi/kulttuurijaliikunta/Etela-Pohjanmaanmaakuntamuseo/tapahtumat/2019/06/NSaYbgfZL.html.stx